V torek, 21. maja 2024, smo slovesno zaključili letošnjo bralno sezono za učence od 1. do 9. razreda.

Obiskala nas je Nataša Konc Lorenzutti, ki bogati knjižne police s svojimi zanimivimi deli.

Nataša Konc Lorenzutti je študirala na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo v Ljubljani; bila igralka v dveh poklicnih gledališčih, od leta 1999 pa se posveča leposlovju. Bila je nominirana za številne nagrade, prejela je priznanje zlata hruška in nagrado svetlobnica ter se uvrstila na častno listo mednarodne organizacije za mladinsko književnost IBBY.

Poleg svobodnega poklica je več kot desetletje opravljala delo profesorice igre in govora na umetniški gimnaziji.

Piše za otroke, mladostnike in odrasle.

S posebnimi majicami smo nagradili naj bralce. To so bralci v posameznih oddelkih z največ prebranimi knjigami. Knjižno nagrado so prejeli tisti, ki so prebrali največ knjig v posamezni triadi.

Nagradili pa smo tudi ambasadorje branja. To so tisti učenci, ki že več let zelo radi berejo in tudi pripovedujejo.

Oddelki, v katerih so bralno značko opravili vsi učenci, so prejeli sladko nagrado.

Hvala mentoricam, ki so vse leto učence vzpodbujale k branju in čestitke vsem učencem, ki so opravili bralno značko. Še naprej uživajte v dobrih zgodbah, ki vedno sprostijo, raznežijo, navdihujejo in nam razširjajo obzorja.

Ksenija Preložnik