Velja:    Od 23. 4.  do 26. 4. 2019

MALICA
KOSILO
POP.M.
ZAJTRK rženi kruh (1), skutni namaz z zelišči (7), korenje, zeliščni čaj.
MALICA BIO jogurt (7), kivi, graham žemlja (1).
KOSILO piščančja obara z vodnimi žličniki (1,3), palačinke s skutnim nadevom (1,3,7), kompot.
POP.M. črna žemlja (1), topljeni sir (7), sveža paprika, limonada.
SREDA              ŠOLSKA SHEMA – SADJE IN ZELENJAVA:  jabolka
ZAJTRK ajdov kruh z orehi (1), poltrdi sir (7), sveža redkvica, zeliščni čaj.
MALICA domač puding (1,7), masleni piškoti (1), limonada.
KOSILO beluševa juha krem juha (1), goveji zrezki v zelenjavni omaki (1), dušen rjavi riž (1), zelena solata, voda.
POP.M. probiotični jogurt (7), ovseni otrobi, grozdje.
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA – MLEKO IN MLEČNI IZDELKI: bio mleko (kmetija Kekec)
ZAJTRK ovseni kruh (1), marmelada, kisla smetana (7), bela kava (7,8).
MALICA tunina v olivnem olju, svež paradižnik, črni kruh (1), planinski čaj.
KOSILO cvetačna juha (1,7), testenine (1), omaka po bolognjsko, solatni izbor, sok razredčen z vodo.
POP.M. pirina štručka (1), jabolko.
ZAJTRK mlečni riž (1,7), hruška, limonada.
MALICA črni kruh (1), pusta šunka, sir, korenček, sadni čaj.
KOSILO fižolova juha, pečena riba (1), krompir z blitvo, jabolko, voda.
POP.M. mafin (1,3,7), sadni sok.

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.