Velja:    Od 18. 11.  do 22. 11. 2019

PONEDELJEK
ZAJTRK črna žemlja (1), navadni jogurt (7), suho sadje (suhe slive, brusnice) (12).
MALICA pletena štručka (1,7), maslo (7), zelenjavni krožnik (rdeča in zelena paprika, češnjev paradižnik, metin čaj z limono.
KOSILO prežganka (1,3), segedin golaž s pustim svinjskim mesom (1), (zelje-lokalno), polenta, 100 % jabolčni sok razredčen z vodo.
POP.M. zrnati kruh (1), grozdje.
ZAJTRK koruzni kruh (1), pražena jajčka (3), kakav (6,7).
MALICA ovseni kruh (1), domač namaz z bučnimi semeni in bučnim oljem (7), jabolka, zeliščni čaj.
KOSILO kokošja juha z ribano kašo (1,3,9), sesekljana pečenka s proseno kašo (1,3), pražen krompir, radič (zeleni in rdeči) s krompirjem, voda.
POP.M. banana, sadni pinjenec (7), polbeli kruh (1).
SREDA              ŠOLSKA SHEMA – SADJE IN ZELENJAVA:  eko jabolka (Zadruga Dobrina)
ZAJTRK ajdov kruh z orehi (1,8), maslo (7), bezgov čaj z limono in medom.
MALICA pisane testenine s šunko in zelenjavo (1,3), zelena solata, naravna limonada.
KOSILO kostna juha z zvezdicami (1,3,9), puranji zrezki v naravni omaki (1,7), vlivanci kot priloga (1,3), zelena solata z lečo.
POP.M. črna žemlja (1), mandarina.
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA – MLEKO IN MLEČNI IZDELKI: mleko (Kmetija Kekec)
ZAJTRK bio probiotični jogurt* (7), polbeli kruh (1).
MALICA graham kruh (1), domač tunin namaz (4,7), kislo zelje z bučnim oljem (zelje-lokalno), kamilični čaj z limono.
KOSILO kremna porova juha z ovsenimi kosmiči (1,7), pečeni piščančji trakci s popečeno zelenjavo, dušen riž, sestavljena solata (zelena, radič, korenček).
POP.M. turist kruh (1), pomaranče.
ZAJTRK makova štručka (1,7), karamelno mleko (7).
MALICA ajdov kruh (1), domač medeni namaz (7), šipkov čaj, rezine hruške.
KOSILO bistra zelenjavna juha z zakuho (1,3), krompirjevi svaljki z drobtinami (1,3,7), domač jabolčni kompot.
POP.M. koruzni kruh (1), palčke poltrdega sira (7), grozdje.

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.