Velja:    Od 12. 11.  do 16. 11. 2018

PONEDELJEK
ZAJTRK graham žemla (1), kuhana šunka, sveža paprika, planinski čaj.
MALICA ovseni kruh (1), pašteta, kisle kumarice, zeliščni čaj.
KOSILO goveja juha z zdrobovimi cmoki (1,3,7,9), dušena govedina, bučke v omaki (1), pire krompir (7), voda.
POP.M. marmorni kolač (1,3,7), sadni sok.
ZAJTRK črni kruh (1), maslo (7), med, hruška, sadni čaj.
MALICA hot dog štručka (1), hrenovka, gorčica, zeliščni čaj.
KOSILO juha (1), njoki z mletim mesom in parmezanom (1,7), mešana solata, voda.
POP.M. turist kruh (1), kašasti sadni sok.
SREDA              ŠOLSKA SHEMA – SADJE IN ZELENJAVA:  eko jabolka
ZAJTRK gratinirane palačinke s skuto in rozinami (1,3,7), slive, bela kava (7,8).
MALICA črni kruh (1), tuna v olivnem olju, češnjev paradižnik, sadni čaj.
KOSILO korenčkova juha (1), naravni puranji zrezek, riž z graškom (1), solatni izbor, sok razredčen z vodo.
POP.M. zeliščna štručka (1), sveže kumare, sadni čaj.
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA – MLEKO IN MLEČNI IZDELKI: bio mleko
ZAJTRK mlečni zdrob (1), kakavov posip (7), grozdje, sadni čaj.
MALICA črni kruh (1), marmelada z manj sladkorja+kisla smetana (7), kakav, mandarina.
KOSILO krompirjeva smetanova juha (1,7), slivovi cmoki (1,3,7), domač kompot.
POP.M. BIO pirin kruh (1), BIO sadni jogurt (7).
ZAJTRK

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

domač kruh (1), maslo (7), med, mleko (7), jabolko.

MALICA skuta na sadju (7), BIO štručka (1), oranžni sok razredčen z vodo.
KOSILO graškova kremna juha (1), pečen oslič, krompirjeva solata, sok razredčen z vodo.
POP.M. ovseni kruh (1), pašteta, limonada.

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.