Velja:    Od 18. 6.  do   22. 6. 2018

PONEDELJEK
ZAJTRK rogljič (1), karamelno mleko (7), sezonsko sadje.
MALICA polnozrnat hlebček (1), mozarela (7), paradižnik, sadni čaj.
KOSILO špargljeva juha (1), kotlet v ciganski omaki, široke testenine (1), solatni izbor, voda.
POP.M. banana, mleko (7), polbeli kruh (1).
ZAJTRK črni kruh (1), šunka, sveži paradižnik, bela kava.
MALICA sadni jogurt (7), štručka (1).
KOSILO juha prežganka (1), pečen piščanec (krače, prsi), mlinci (1), solatni izbor, sok razredčen z vodo.
POP.M. mala štručka (1), poltrdi sir (7), paprika, sok razredčen z vodo.
SREDA              ŠOLSKA SHEMA:
ZAJTRK črna žemlja (1), topljeni sir (7), zelena paprika, sadni čaj.
MALICA ribji namaz s peteršiljem (7), ovseni kruh, svež paradižnik, zeliščni čaj.
KOSILO goveja juha s fritati (1), ocvrti puranji zrezek s sezamom (1), riž s korenčkom solatni izbor, voda.
POP.M. skuta na sadju, žemlja.
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA:
ZAJTRK kruh (1), marmelada, limonada.
MALICA (popoldanska prireditev) žemlja (1), šunka, sir (7), sadni čaj.
KOSILO juha, makaroni z mesom (7), solata, sok.
POP.M. pizza štručka (1), sok.
ZAJTRK beli kruh (1), med, maslo (7), sadni čaj.
MALICA hrenovka, žemlja (1), sok.
KOSILO segedin golaž (1), žganci (1), biskvit s sadjem (1), voda.
POP.M. sadni jogurt (7), nektarina.

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.