Velja:    Od 16. 4.  do   20. 4. 2018

PONEDELJEK
ZAJTRK ajdova kaša s slivami (1), mleko (7).
MALICA ovseni kruh (1), ribji namaz s peteršiljem (7), sadni čaj, hruška.
KOSILO goveja juha z rezanci (1,3,7,9), naravni zrezek s korenčkom, domači zdrobovi žličniki (1,3,7), solatni izbor, voda.
POP.M. graham žemlja (1), probiotični sadni jogurt (7).
ZAJTRK črni kruh (1), umešano jajce (3), paprika, planinski čaj.
MALICA müsliji (1), BIO sadni johurt (7), jabolko.
KOSILO zelenjavna juha (1), pečen piščanec, mlinci (1), solatni izbor, sadni čaj.
POP.M. polnozrnati rogljič (1), 100 % sadni sok.
SREDA              ŠOLSKA SHEMA: jabolko
ZAJTRK črni kruh (1), sveža skuta (7), korenček, kakav (7,8).
MALICA mlečni riž (1,7), kakavov posip (8), mešano sadje, naravna limonada.
KOSILO pasulj (1), kruh (1), buhteljni (1,3,7), jabolčni kompot.
POP.M. ajdov kruh (1), sir (7), kivi, sadni čaj.
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA:  BIO mleko
ZAJTRK polnozrnat kruh (1), hrenovka, sadni čaj.
MALICA polnozrnata žemlja (1), piščančja pašteta, sveža paprika, zeliščni čaj.
KOSILO kumarična kremna juha (1), goveji zrezki v zelenjavni omaki, dušen rjavi riž, solatni izbor, voda.
POP.M. koruzni kosmiči (1), mleko (7), hruška.
ZAJTRK ovseni kruh (1), maslo (7), med, bela kava (7).
MALICA črni kruh (1), pusta šunka, skuta (7), korenček, sadni čaj.
KOSILO fižolova juha (1), testenine z lososom (1), solatni izbor, puding (1,7).
POP.M. marmorni kolač (1,3,7), kašasti sok.

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.