Velja od 27. 5. do 31. 5. 2024
PONEDELJEK
ZAJTRK Mala črna žemlja (1), piščančja prsa v ovitku, metin čaj.
MALICA Polenta na mleku (7), polbeli kruh (1), jabolko.
KOSILO Kokošja juha z zakuho (1, 3, 9), puranji file po pariško (1, 3), kus kus (1), kuhan baby korenček in grah, zelena solata z jabolčnim kisom*, voda.
POP. MALICA Koruzni kruh (1), grozdje.
ZAJTRK Polnozrnata bageta (1), zelenjavni namaz (7), zeliščni čaj.
MALICA Mlečna štručka (1, 7), bela kava (7), breskev.
KOSILO (po želji učencev) Krompirjev* golaž (1), rižev narastek z jabolki (3, 7), voda.
POP. MALICA Graham kruh (1), sadni jogurt (7).

ŠOLSKA SHEMA: DOMAČE ČEŠNJE

ZAJTRK Orehova potička (1, 3, 7, 8), otroški čaj.
MALICA Bio ovseni kosmiči* (1), sadni pinjenec (7), polbeli kruh (1).
KOSILO Prežganka z jajcem (3), mesne kroglice v paradižnikovi omaki (1, 3), pire krompir* (7), zelena solata z rdečo redkvico, voda.
POP. MALICA Sadno-zelenjavni krožnik (breskve, palčke korenčka).
ČETRTEK
ZAJTRK Zeliščna štručka (1, 7), kakav (6, 7).
MALICA Črna žemlja (1), pariška salama, rezine sira (7), rdeča paprika, planinski čaj.
KOSILO Fižolova enolončnica (1), turist kruh (1), carski praženec (1, 3, 7), marelični kompot.
POP. MALICA Bela mala žemlja (1), maslo (7), sadni čaj.
ZAJTRK Rženi kruh (1), med, mleko (7).
MALICA Graham kruh (1), sirni namaz s korenčkom (7), sadni čaj.
KOSILO Špinačna juha (1, 7), pečene sardelice (1, 4), krompirjeva* solata s kumaricami, vanilijev kornet (1, 6, 7).
POP. MALICA Rženi kruh (1), skutni namaz z bučnim oljem in bučnimi semeni (7), sadni smuti.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika. Živila označena z * so ekološka živila oz. izdelki.

LEGENDA:

Snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost: 1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.

(Visited 18.579 times, 44 visits today)