Velja:    Od 17. 9.  do 21. 9. 2018

PONEDELJEK
ZAJTRK koruzni kosmiči (1), mleko (7), lubenica, francoz (1).
MALICA črni kruh s šunko in sirom (1,7), sveža kumarica, metin čaj.
KOSILO krompirjeva smetanova juha (1,7), rižota s perutninskim mesom (1), solatni izbor, sadno pecivo (1,3,7), voda.
POP.M. korenje v palčkah, rženi kruh (1).
TOREK
ZAJTRK koruzni kruh (1),  sveži sir za mazanje (7), sveža paprika, domača bela žitna kava (1).
MALICA polnozrnata bombetka (1), maslo (7), sir (7), sveža paprika, sok razredčen z vodo.
KOSILO paradižnikova juha (1), pizza (1), solatni izbor, sadna kupa, sok razredčen z vodo.
POP.M. rogljič (1), sadna skuta (7), nesladkan čaj.
SREDA              ŠOLSKA SHEMA – SADJE IN ZELENJAVA: grozdje
ZAJTRK žemlja s piščančjo šunko in sirom (1,7), lipov čaj z limono, hruška.
MALICA domač puding (1,7), masleni keksi (1,7), grozdje, sadni čaj.
KOSILO kremna graškova juha (1), kuhan fižol z zabelo, kislo zelje (1), pečenice, kvasenica (1,7).
POP.M. črni kruh (1), puranja šunka, zeliščni čaj.
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA – MLEKO IN MLEČNI IZDELKI: bio mleko
ZAJTRK žganci (1), mleko (7), breskev.
MALICA BIO pirin kruh (1), BIO maslo (7), med, jabolko.
KOSILO cvetačna juha, mesni polpeti (1,3,7), pire krompir (7), solatni izbor, limonada.
POP.M. banana, kakav (7,8).
ZAJTRK makova (1), kakav (7,8), slive.
MALICA 100-letni kruh (1), tuna v olivnem olju, svež paradižnik, zeliščni čaj.
KOSILO porova juha (1), pečene piščančje krače, prsi, mlinci (1).
POP.M. rženi kruh (1), probiotični jogurt (7).

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.