Velja:    Od 23. 9.  do 27. 9. 2019

PONEDELJEK
ZAJTRK zeliščna štručka (1,7), kakav (6,7).
MALICA testenine s šunko in zelenjavo (1,3), zeljna solata, naravna limonada.
KOSILO kurja juha z zakuho (1,3,9), piščančji rezanci s pečeno zelenjavo, riž, endivija v solati.
POP.M. koruzni kruh (1), ringlo, sadni čaj.
ZAJTRK kruh z manj soli in aditivov (1), domač liptovski namaz (7), sadni čaj.
MALICA rženi kruh (1), kuhan pršut, kisle kumarice, šipkov čaj z medom in limono.
KOSILO goveja juha z ribano kašo (1,3,9), goveji zrezki v lovski omaki (1,4), zdrobovi cmoki s skuto (1,3,7), zelena solata z fižolom (fižol – lokalno).
POP.M. rezine francoza (1), naravni jogurt (7), banana.
SREDA              ŠOLSKA SHEMA – SADJE IN ZELENJAVA:  grozdje
ZAJTRK koruzni kruh (1), pražena jajčka (3), otroški čaj.
MALICA sirova štručka (1,7), bio sadni jogurt * (7), banana.
KOSILO bistra zelenjavna juha z zakuho (1,3,9), svinjska pečenka, sladko zelje, pire krompir (7).
POP.M. ovseni kruh (1), nektarine.
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA – MLEKO IN MLEČNI IZDELKI:
ZAJTRK polnozrnata bageta (1), bio zelenjavni namaz *, zeliščni čaj.
MALICA zrnati kruh (1), sirna plošča (edamec, mozzarrela) (7), češnjev paradižnik s svežo baziliko in ponudbo olivnega olja, lipov čaj.
KOSILO ričet s kranjsko klobaso (1), (fižol – lokalno), polbeli kruh (1), čokoladni puding s piškotom (1,3,7), 100 % pomarančni sok razredčen z vodo.
POP.M. bio pirina štručka * (1), grozdje.
ZAJTRK mleko (7), mešani kosmiči s suhim sadjem (1,12).
MALICA žemlja črna (1), bio maslo*(7), med, bio mleko* (7), rezina hruške.
KOSILO prežganka (1,3), file postrvi v koruznem ovoju (4), krompir z blitvo, 100 % jabolčni sok razredčen z vodo.
POP.M. mlečni kruh z rozinami (1,7), jabolka.

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.