Velja:    Od 3. 10.  do 7. 10. 2022

PONEDELJEK
ZAJTRK Mlečni zdrob s prelivom iz gozdnih sadežev (1, 7), jabolčni krhlji
MALICA Graham kruh (1), zelenjavna juha
KOSILO Pire krompir (7), čufti v paradižnikovi omaki (1, 3), radič v solati s korenčkom, rezine melone, voda
POP. M. Polnozrnat francoski rogljiček (1, 7), jogurt (7)
ZAJTRK Pirin kruh (1), maslo (7), med, otroški čaj
MALICA Hot dog štručka (1, 7), piščančja hrenovka (7), gorčica (10), borovničev čaj z limono
KOSILO Piščančja juha z jušno abecedo (LOKALNO) (1, 3, 9), mesna lazanja (1, 3, 7), kumarična solata s porom,  voda
POP. M. Prepečenec (1), hruška
ZAJTRK Turist kruh (1), čokoladni namaz (7, 8), mleko (7)
MALICA

Makovka (1, 7), kmečka salama, rezine sira edamec (7), voda

Dodatno iz EU Šolske sheme: JABOLKO – KMETIJA TOŠ

KOSILO Krompirjev golaž (1), polbeli kruh (1), domač čokoladni puding z jagodnim prelivom (1, 6, 7), voda
POP. M. Zrnat kruh (1), zelenjavni krožnik (palčke korenčka, paprika)
ČETRTEK
ZAJTRK Ovseni kruh (1), piščančja prsa v ovitku (7), kumare, šipkov čaj
MALICA

Rženi kruh (1), domač liptovski namaz (7, 10), paradižnik

Dodatno iz EU Šolske sheme: BIO* MLEKO – KMETIJA KEKEC

KOSILO Koruzna juha z zdrobom (1), mlinci (1, 3), perutničke, zelena solata z rukolo, voda
POP. M. Pletenica (1, 7), bezgov čaj
ZAJTRK Mlečni močnik s kakavovim posipom (1, 6, 7), banana
MALICA Štručka šunka-sir (1, 7), hibiskusov čaj z medom, sliva ringlo
KOSILO Paradižnikova juha z jušnimi testeninami (1, 3), rizi bizi, ocvrt puranji zrezek z bučnimi semeni (1, 3), zeljna solata s čičeriko, 100 % jabolčni sok razredčen z vodo
POP. M. Biga (1, 7), nektarina

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.