Velja:    Od 11. 2.  do 15. 2. 2019

PONEDELJEK
ZAJTRK črna žemlja (1), topljeni sir (7), zelena paprika, sadni čaj z medom.
MALICA tunin namaz (7), ovseni kruh (1), zeliščni čaj, sveže kumarice.
.KOSILO goveja juha z rezanci (1,3,8,9), ocvrti puranji zrezek s sezamom (1,3), riž s korenčkom, solatni izbor, voda.
POP.M. probiotični sadni jogurt (7), banana.
ZAJTRK mlečni riž (1,7), kakavov posip (7), jabolko, sadni čaj.
MALICA črni kruh (1), sveži sir za mazanje, sveža paprika, sadni čaj.
KOSILO pizza (1), solatni izbor, sok razredčen z vodo.
POP.M. sezamova štručka (1), grozdje.
SREDA              ŠOLSKA SHEMA – SADJE IN ZELENJAVA:  jabolka
ZAJTRK ovseni kruh (1), BIO maslo (7), med, korenček, kakav (7).
MALICA pekovsko pecivo s semeni (1), probiotični napitek (7), Klementina.
KOSILO telečja obara (1), kruh (1), kvašeni flancati (1,3), jabolčna čežana.
POP.M. sadno žitna rezina (1), kakav (7).
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA – MLEKO IN MLEČNI IZDELKI: bio mleko (kmetija Kekec)
ZAJTRK zeliščna štručka (1), zeliščni čaj, pomaranča.
MALICA mlečna prosena kaša s suhimi slivami, prepečenec, jabolko.
KOSILO cvetačna juha (1), lignji na pariški način in ribje palčke (1,3,4), krompirjeva solata, sadna kupa, sok razredčen z vodo.
POP.M. ajdov kruh z orehi (1), sir (7), sadni čaj.
ZAJTRK žemlja namočena v domači beli kavi (1,7), jabolko.
MALICA zlati piščančji zrezek (1,3), turist kruh (1), limonada.
KOSILO milijonska juha (1), goveji zrezki v omaki, pire krompir (7), solatni izbor, voda.
POP.M. mešani kruh (1), korenje, sok razredčen z vodo.

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.