Velja od 18. 3. do 22. 3. 2024
ZAJTRK Graham kruh (1), rezine šunke v ovitku, otroški čaj.
MALICA Koruzni žganci na mleku (7), suho sadje (12).
KOSILO Porova juha, svinjski zrezki v čebulni omaki (1), ajdova kaša*, kitajsko zelje s fižolom, voda.
POP. MALICA Sadno-zelenjavni krožnik (jabolko, korenje).
ZAJTRK Kornspitz štručka, maslo (7), rezine sveže paprike, zeliščni čaj.
MALICA Graham kruh (1), marelična marmelada, kisla smetana (7), planinski čaj, pomaranča.
KOSILO Pašta fižol s prekajenim mesom (1, 3, 9), turist kruh (1), jabolčna pita (1, 3, 7), voda.
POP. MALICA Polbeli kruh (1), grozdje.

ŠOLSKA SHEMA: DOMAČE MLEKO – KMETIJA KOCBEK

ZAJTRK Rženi kruh (1), pašteta, kisle kumarice, mleko (7).
MALICA Črna žemlja (1), maslo (7), sestavljena solata (motovilec, korenček, rukola, radič), sadni čaj.
KOSILO (po želji učencev) Cvetačna kremna juha (7), makaronovo meso (1, 3), zeleni radič s krompirjem in zeljem v solati, voda.
POP. MALICA Orehova potička (1, 3, 7), planinski čaj.

ŠOLSKA SHEMA: DOMAČA JABOLKA – SADJARSTVO GOZNIK

ZAJTRK Mlečni zdrob (1, 7), kakavov posip (6), kivi.
MALICA Zrnati kruh (1), piščančja prsa, sveža rdeča paprika, zeliščni čaj.
KOSILO Piščančja juha z zakuho (1, 3, 9), špinača (7), pire krompir* (7), hrenovka, 100 % pomarančni sok razredčen z vodo.
POP. MALICA Turist kruh (1), pomaranča.
ZAJTRK Graham bombetka (1), topljeni sir (7), metin čaj z limono.
MALICA Polnozrnata štručka (1), bio kefir* (7), banana.
KOSILO Milijon juha (1, 3), zelenjavni polpeti z ovsenimi kosmiči in sojo (1, 3, 6), riž, zelena solata s koruzo, voda.
POP. MALICA Beli kruh (1), domač korenčkov namaz (7).

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika. Živila označena z * so ekološka živila oz. izdelki.

LEGENDA:

Snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost: 1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.

(Visited 14.236 times, 37 visits today)