Velja:    Od 23. 1.  do 27. 1. 2023

PONEDELJEK
ZAJTRK Žemlja z otrobi (1), maslo (7), list zelene solate, planinski čaj
MALICA

Kornšpitz štručka (1), domač bananin jogurt s cimetom (7)

Dodatno iz EU Šolske sheme: JABOLKO – SADJARSKA KMETIJA GOZNIK

KOSILO Koruzna juha z zdrobom (1), gratinirane testenine z mletim mesom in zelenjavo (1, 3, 7), rdeča pesa, voda
POP. M. Ovseni kruh (1), sirni krožnik z orehi (7, 8)
TOREK
ZAJTRK Domače polnozrnate palačinke z marelično marmelado (1, 3, 7), kakav (6, 7)
MALICA Graham kruh (1), mlečna juha s krompirjem (1, 7), suhe slive in marelice (12)
KOSILO Mesno-zelenjavna enolončnica (1, 7), rženi kruh (1), domača jabolčna pita (1, 3, 7), voda
POP. M. Navadni pinjenec (7), biga (7)
ZAJTRK Mlečni pirin zdrob* z jagodnim prelivom (1, 7), šipkov čaj z medom
MALICA Makovka (1, 7), kuhan pršut, rezina sira edamec (7), kislo zelje z bučnim oljem, hibiskusov čaj
KOSILO Čebulna juha (1), file postrvi v koruznem ovoju (1, 4), krompirjeva solata s kitajskim zeljem, rezine melone, voda
POP. M. Pirin kruh (1), klementina
ČETRTEK
ZAJTRK Koruzni kruh (1), domača sadna skuta s suhim sadjem in cimetom (7, 12), otroški čaj
MALICA

Domač črni kruh (LOKALNO) (1), domač mesno-zelenjavni namaz (3, 10), bezgov čaj, hruška

Dodatno iz EU Šolske sheme: MLEKO – KMETIJA KOCBEK

KOSILO Mlečna repina juha (1, 7), džuveč riž, domači sojini polpeti (1, 3, 6), mešana solata (zelena solata, belo zelje, korenček), voda
POP. M. Zrnat kruh (1), sadno-zelenjavni krožnik (jabolka, korenček, rumen korenček)
ZAJTRK Pobeli kruh (1), kisla smetana z zelišči (7), kamilični čaj, hruška
MALICA Sirova štručka (1, 7), borovničev čaj, pomaranča
KOSILO Bistra zelenjavna juha z zakuho (1, 3, 9), krompir v kosih s peteršiljem, dušeno kislo zelje, kašnice (1), domač jabolčni-hruškov kompot
POP. M. Črna žemlja (1), zelenjavni krožnik (rdeča paprika, palčke korenčka), hibiskusov čaj

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.