Velja od 10. 6. do 14. 6. 2024
PONEDELJEK
ZAJTRK Mlečna štručka (1, 7), kakav (6, 7), jabolka.
MALICA Graham kruh (1), hrenovka, gorčica (10), sadni čaj.
KOSILO Kokošja juha (1, 3, 9), špageti z bolonjsko omako (1, 3), zelena solata* z rdečo redkvico, voda.
POP. MALICA Ajdov kruh (1), rezine sira (7), ohlajen sadni čaj.
ZAJTRK Ovseni kruh (1), med, otroški čaj.
MALICA Rženi kruh (1), domač čičerikin namaz (7), svež paradižnik* in kumarice*, šipkov čaj.
KOSILO Goveja juha z zakuho (1, 3, 9), krompirjev* golaž z govedino (1), polbeli kruh (1), domač marmorni kolač (1, 3, 7), 100% jabolčni sok razredčen z vodo.
POP. MALICA Biga (1), marelice.
ZAJTRK Skuta s sadjem (7), francoz.
MALICA Kajzerica (1), puranja šunka, kisle kumarice, šipkov čaj z limono in medom (LOKALNO).
KOSILO Kostna juha (1, 3, 9), sesekljana pečenka s proseno kašo (1, 3), pire krompir* (7), paradižnikova* solata s porom, voda.
POP. MALICA Kraljeva štručka (1, 6, 11), lubenica.
ČETRTEK
ZAJTRK Rženi kruh (1), domač namaz z zelišči (7), hibiskusov čaj.
MALICA Žemlja z otrobi (1), maslo (7), list sveže solate, bela žitna kava (7).
KOSILO Špargljeva* kremna juha (7), piščančja rižota z zelenjavo, rdeča pesa, voda.
POP. MALICA Polnozrnati prepečenec (1, 6, 7), domač čičerikin namaz (7), ohlajen zeliščni čaj.
ZAJTRK Pšenični zdrob na mleku (1, 7), suho sadje (12).
MALICA Turist kruh (1), kisla smetana (7), mešana marmelada, naravna limonada.
KOSILO Zdrobova juha (1, 3), pečen file postrvi, riž z baby korenčkom in grahom, zelena solata s paradižnikom*, voda.
POP. MALICA Koruzni kruh (1), breskve.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika. Živila označena z * so ekološka živila oz. izdelki.

LEGENDA:

Snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost: 1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.

(Visited 19.907 times, 54 visits today)