Velja:    Od 30. 5.  do 3. 6. 2022

MALICA

Polbeli kruh (1), domač ocvirkov namaz, por, ohlajen šipkov čaj

Dodatno iz EU Šolske sheme: JAGODE

KOSILO Bistra juha iz svinjine z zakuho (1, 3, 9), pražen krompir, kuhana svinjina, ohrovtova prikuha, domač gosti sok
POP. M. Graham žemlja (1), 2 dcl bio mleko* (7)
ZAJTRK Marmeladni rogljiček (1, 7), kakav (6, 7)
MALICA Zrnat kruh (1), juha z mletim mesom in testeninami (1, 3)
KOSILO Kremna blitvina juha (7), rižota s telečjim mesom* in zelenjavo, kumarična solata s papriko, voda
POP. M. Pirina štručka (1), domač jagodni sok
ZAJTRK Ajdova štručka (1), sadni smuti z jogurtom (7)
MALICA Kruh z manj aditivov in soli (1), domač skutno-jajčni namaz z drobnjakom (3, 7), kumare, ohlajen bezgov čaj
KOSILO Kremna bučna juha z bučnimi semeni (7), testenine s tunino omako (1, 3, 4), zelena solata z lečo, voda
POP. M. Kruh francoz (1), sirno-zelenjavni krožnik (sir edamec, redkvica, rumena paprika) (7)
ČETRTEK
ZAJTRK Temna žemlja (1), piščančja prsa v ovitku, paprika, planinski čaj
MALICA Koruzni kosmiči, ovseni kosmiči in brusnice (1), navadni pinjenec (7), češnje (LOKALNO)
KOSILO Koruzna juha z zdrobom (1, 7), domač ocvrt krompirček, pečeni puranji trakci, ajvar, paradižnikova solata s porom, voda
POP. M. Graham kruh (1), jabolko
ZAJTRK Mlečni pirin zdrob (1, 7), banana
MALICA Turist kruh (1), jetrna pašteta (6, 7), paradižnik, domača limonada
KOSILO Boranja s piščančjim mesom (1), rženi kruh (1), skutno-borovničeva pita (1, 3, 7), voda
POP. M. Koruzni kruh (1), jagode (LOKALNO)

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.