Velja:    Od 26. 9.  do 30. 9. 2022

PONEDELJEK
ZAJTRK Beli kruh (1), skutni namaz z rozinami (7), otroški čaj
MALICA Zrnata štručka (1), pariška salama, rezine sira ementalec (7), rezine paprike, šipkov čaj
KOSILO Piščančji paprikaš  (1, 7), špinačni rezanci (1, 3), zelena solata s koruzo, grozdje, voda
POP. M. Biga (1), zelenjavni krožnik (rdeča, rumena in zelena paprika, kumare)
ZAJTRK Mlečna ovsena kaša z jabolki (1, 7), banana
MALICA Mlečna krompirjeva juha (7), rženi kruh (1), jabolko (LOKALNO)
KOSILO Brokolijeva kremna juha s korenčkom (7), trakci svinjine v čebulni omaki (1), pražen krompir, paradižnikova solata s porom, belim sirom* in balzamičnim kisom (7), voda
POP. M. Temna žemlja (1), breskev
ZAJTRK Mlečni kruh z maslom (1, 7), kakav (6, 7), suhe fige
MALICA Ajdov kruh (1), kisla smetana (7), jagodni džem, bezgov čaj z limono
KOSILO Porova kremna juha (7), testenine z lososovo omako (1, 3, 4, 7), kumarična solata s papriko in olivnim oljem, voda
POP. M. Koruzni kruh (1), palčke korenčka, borovničev čaj
ČETRTEK
ZAJTRK Polnozrnate palačinke s slivovo marmelado (1, 3, 7), hibiskusov čaj
MALICA Bio ovseni kruh* (1), domač skutni namaz z bučnim oljem in bučnimi semeni (7), metin čaj, sliva ringlo
KOSILO Zelenjavna mineštra (1), polbeli kruh (1),  rižev narastek z jagodnim prelivom (1, 3, 7), voda
POP. M. Polnozrnati prepečenec (1), sadni jogurt* (7)
ZAJTRK Graham kruh (1), topljeni sir (7), kisle kumare, lipov čaj
MALICA Marmeladni rogljiček (1), bela žitna kava (1, 6, 7), nektarina
KOSILO Gobova juha z drobnjakom (7), mesna musaka (3, 7), zeljna solata s korenčkom, voda
POP. M. Pirin kruh (1), rezine melone

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.