Velja od 4. 3. do 8. 3. 2024
PONEDELJEK
ZAJTRK Turist kruh (1), šunka v ovitku, kamilični čaj.
MALICA

(po želji učencev)

Polbeli kruh (1), pašteta, kisla paprika, lipov čaj.
KOSILO Štajerska kisla juha (1), turist kruh (1), carski praženec (1, 3, 7), domači jabolčni kompot.
POP. MALICA Ajdov kruh (1), sadni krožnik (kivi, ananas).
ZAJTRK Mleko (7), koruzni kosmiči*, rozine (12).
MALICA Mlečni pšenični zdrob s čokoladnim posipom (1, 6, 7), polbeli kruh (1), suhe slive in marelice (12).
KOSILO Zelenjavna juha z domačimi vlivanci (1, 3, 9), goveji golaž*, skutni štruklji (1, 3, 7), endivija s krompirjem, voda.
POP. MALICA Koruzni kruh (1), hruške.

ŠOLSKA SHEMA: DOMAČA JABOLKA – SADJARSTVO GOZNIK

ZAJTRK Polbeli kruh (1), ribe v olivnem olju (4), paradižnik, lipov čaj.
MALICA Žemlja (1), piščančja prsa v ovitki, rezine sira (7), sveža zelena paprika, kamilični čaj z limono.
KOSILO Kostna juha z jušno abecedo (LOKALNO) (1, 3, 9), sesekljana pečenka s proseno kašo (1, 3), dušeni riž, zelena solata* s korenčkom, voda.
POP. MALICA Rogljiček (1, 3), 2 dcl mleka (7).
ČETRTEK

ŠOLSKA SHEMA: DOMAČE MLEKO – KMETIJA KOCBEK

ZAJTRK Polnozrnata bageta (1), maslo z nastrganim korenčkom (7), otroški čaj.
MALICA Domači črni kruh (LOKALNO) (1), maslo (7), med (LOKALNO), jabolka, bezgov čaj.
KOSILO Špinačna kremna juha (7), puranji zrezki v smetanovi omaki (7), široki rezanci, radič* v solati, voda.
POP. MALICA Zrnati kruh (1), metin čaj.
ZAJTRK Kuhana jajčka (3), rženi kruh (1), šipkov čaj.
MALICA Mlečna štručka (1, 7), probiotični jogurt (7).
KOSILO Minjon juha (1, 3), pečen file ribe, maslen krompir (7), rdeča pesa v solati, 100 % jabolčni sok razredčen z vodo.
POP. MALICA Polbeli kruh (1), sadni izbor.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika. Živila označena z * so ekološka živila oz. izdelki.

LEGENDA:

Snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost: 1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.

(Visited 12.899 times, 1 visits today)