Publikacija »Kaj si mladi želijo, da bi odrasli vedeli o njih?«

V lanskem šolskem letu je naša šola sodelovala v vseslovenski akciji »TOM potuje, otroke obiskuje«. Nahrbtnik TOM telefona je potoval po 12-tih slovenskih regijah in obiskal kar 193 osnovnih šol. Vsaka šola, ki se je vključila, je gostovala nahrbtnik 7 dni in v razredih od 4. do 9. razreda izvedla delavnico o TOM telefonu in pomenu pogovora. Razredniki so na delavnici otroke povprašali tudi, o katerih vprašanjih ali temah se ne morejo ali ne upajo pogovoriti s starši ali drugimi odraslimi. V akciji so prejeli več kot 10.000 anonimnih zapisov otrok in mladostnikov, ki so jih analizirali in nato izdali publikacijo, kjer so predstavljeni rezultati analize. Z analizo smo dobili dragocen vpogled v najpogostejše stiske učencev, ki so sodelovali v akciji, zapisanih je tudi veliko primerov. Zato vas vabimo, da si preberete, kaj nam otroci želijo sporočiti in katere so tiste teme, s katerimi še vedno ostajajo sami: