Kot je določeno z razpisom in rokovnikom imajo kandidati, ki bodo v šolskem letu 2024/25 izobraževanje nadaljevali v srednji šoli, možnost, da do 23. aprila 2024 svojo prijavo iz kakršnihkoli razlogov morda prenesejo v drug izobraževalni program ali na drugo srednjo šolo.

Postopek prenosa poteka preko elektronske pošte.

V primeru, če se boste odločili za prenos prijave, to storite na sledeči način:

• Na elektronski naslov svetovalnega delavca srednje šole, kjer se trenutno nahaja tvoja prijavnica, pošlješ skenirano ali fotografirano izpolnjeno IZJAVO ZA PRENOS PRIJAVNICE V SREDNJE ŠOLE ZA ŠOLSKO LETO 2024/25.
  • Izjava o prenosu mora biti podpisana s strani učenca in starša.
  • Z izjavo pisno zaprosiš, da te v tvojem imenu svetovalni delavec odjavi iz programa, kjer si prvotno oddal prijavnico in jo posreduje na drugo šolo oziroma v drug program – kamor bi želel prenesti prijavo.

PRENOS lahko izvedete najkasneje do 23. 4. 2024, do 15. ure.

Izjavo za prenos in elektronske naslove svetovalnih delavcev srednjih šol najdete na spletni strani Ministrstva za vzgojo in izobraževanje, v posebni rubriki  »Vpis v srednje šole«.

Če se ne boste znašli, se oglasite pri šolski pedagoginji (Darki Sukič) in boste dobili vse potrebno.

Darka Sukič, pedagoginja