Po uspešnih prebojih na dveh predtekmovanjih in z izkazanim odličnim znanjem, so se tekmovalci iz naše osnovne šole, Luka Lenart (9. A), Tobija Rusjan (8. B) in Nande Zemljič (7. A), uspeli uvrstiti med 36 najbolj uspešnih slovenskih šol ter s tem na snemanje oddaje Male sive celice. Snemanje je potekalo 18. 10. 2022 na RTV Slovenija v Ljubljani. Učenci so se pomerili proti tekmovalcem iz Osnovne šole Vipava. Rezultat je bil vse do zadnjega vprašanja zelo izenačen, zato je o zmagi odločalo dodatno vprašanje, na katerega so pravilno odgovorili naši učenci in tako zmagali. Z zmago so se uvrstili v četrtino finala. Ponovno snemanje bo potekalo v mesecu januarju. Posneto oddajo si boste na prvem programu RTV Slovenija lahko ogledali v soboto, 26. 11. 2022. Učencem iskreno čestitamo in jim želimo veliko uspeha tudi v prihodnje.

Zapisala: Nika Radišič