Draga učenka, dragi učenec!

Pred teboj je zaradi izrednih razmer učenje na daljavo, ki je popolnoma enakovredno in obvezno, kot učenje v šoli.

Da ti bo tovrstno izobraževanje lažje in prijetneje, ti  ponujam nekaj nasvetov, kako zanimivo, koristno izrabiti čas, ko nisi v šoli.

1. Zbudi se ob 8.00 in dopoldan rešuj naloge, saj je tvoja koncentracija v tem času na višku. Če ti je snov težka ali je ne razumeš, se obrni na učitelja ali na specialni pedagoginji go. Manuelo Fišer ali na go. Majo Šantl.
  2. Naredi si načrt dela za vsak dan posebej.
  3. Načrtuj šolsko delo in prosti čas.
  4. Preberi knjigo za domače branje ali kakšno drugo čtivo po tvoji izbiri.
  5. Spremljaj izobraževalne oddaje in bodi seznanjen z vsemi ukrepi zoper koronavirus. Priporočam ogled oddaje IZOdrom.
  6. Pomagaj staršem pri hišnih in gospodinjskih opravilih.
  7. Pojdi na sprehod in se dovolj gibaj. Ne pozabi na tvojega hišnega ljubljenčka, zelo ti bo hvaležen. Uživaj veliko sadja in zelenjave.
  8. Igraj družabne igre s starši in se z njimi veliko pogovarjaj.
  9. Povezuj se s sošolci, prijatelji na socialnih omrežjih.
  10. Če si napet, tesnoben, v stiski, da ne zmoreš učenja, povej staršem ali pokliči na telefonsko številko 031 760 030 (Mojca Rebernak).

Želim ti veliko uspehov pri tvojem učnem delu, najbolj pa, da bi bil sproščen, vesel in radosten ter da se kmalu spet vidimo. Vse vas pogrešam!

Mojca Rebernak