9Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da so se na naši šoli pojavile uši.

Uši so stalno prisotne v našem okolju. Za ušivost smo dovzetni vsi ne glede na starost, spol in socialno- ekonomski status. Pogosteje se pojavljajo pri šolarjih, še posebej zaradi tesnejših medsebojnih stikov, ki ušem omogočajo prehajanje iz glave na glavo.

Naglavne uši ne prenašajo bolezni, vendar pa s svojimi izločki povzročajo neprijetno srbenje.

Pri uspešnem preprečevanju in odpravljanju ušivosti imajo ključno vlogo starši.

Prosimo, da v skladu z navodili za ravnanje ob pojavu naglavnih uši, natančno izvedete razuševanje. Otrok se lahko vrne v šolo takoj po opravljenem prvem postopku razuševanja.

Več informacij o ušivosti in njenem preprečevanju najdete na spletni strani www.nijz.si.

naglavne-usi

Soc. delavka: Mojca Rebernak