Kakor ste zagotovo že seznanjeni, poteka v Lenartu in okolici intenzivna izgradnja kolesarskih poti. Kolesarjenje je vedno bolj priljubljeno, in sicer kot športna disciplina, pa tudi kot način transporta in način življenja. V Sloveniji je kolesarjenje v velikem porastu in enako je tudi v Slovenskih goricah. Učitelji športa opažamo, da kljub temu da učenci opravijo kolesarske izpite v 5. razredu in da ima skoraj vsak učenec doma kolo, premalo učencev hodi oz. se vozi v šolo s kolesom. Na prste ene roke lahko preštejemo učiteljska kolesa, ki so parkirana pred šolo, slika pri učencih je enaka, torej za tako veliko šolo daleč premalo. Zato vas učenci in seveda tudi učitelji pozivam, da z naslednjim šolskim letom začnemo z akcijo: Vsi na kolo za zdravo telo! Naša naloga je, da za začetek preverimo tehnično brezhibnost svojega kolesa (zavore, luči), nato pa čez počitnice čim več kolesarite in uživajte na dveh kolesih, seveda pa ne pozabite – čelada je obvezna!

Jeseni bomo izvedli več kolesarjenja v okviru športnih ur in izbirnih vsebin. Tudi kakšen daljši izlet se nam obeta in nagradno tekmovanje. Učenec oz. učitelj, ki se bo največkrat pripeljal v šolo v mesecu septembru s kolesom,  bo nagrajen.

Želimo vam varno vožnjo!

Učitelji športa