Tekmovanja iz znanja zgodovine v šolskem letu 2016/2017

Letošnjega šolskega tekmovanja iz znanja zgodovine na temo »100 let prve svetovne vojne in soškega bojišča – Slovenci in prva svetovna vojna« se je udeležilo 25 učencev naše šole. Šolsko tekmovanje je bilo 1. decembra 2016. Najboljše rezultate so dosegli Mark Kaiser, Jan Kostanjšek, Neža Ožinger, Matjaž Župec, Martin Zadravec, Ajda Weigerl, Lara Ivančić, Špela Kovačič, Maja Muršec, Jana Zorko in Hana Vauda Lorenčič , ki so si priborili bronasta priznanja. Prvih šest zapisanih se je uvrstilo na regijski nivo, kjer je bilo tekmovanje 1. februarja 2017 na OŠ Rudolfa Maistra v Šentilju. Vsi naši učenci so se odrezali odlično in tamkaj dosegli srebrna regijska priznanja, Mark, Jan in Neža pa so se med več kot 100 tekmujočimi osnovnošolci uvrstili med 10 najboljših, kar jih je peljalo na državno tekmovanje. Državno finale je bilo 18. marca 2017 na OŠ Ivana Cankarja na Vrhniki. Udeležilo se ga je 153 najboljših poznavalcev zgodovine med slovenskimi osnovnošolci. Učenci naše OŠ so bili ponovno med najboljšimi – Neža Ožinger je osvojila zlato priznanje, le malce sreče je do enakega uspeha zmanjkalo Marku in Janu, ki sta tekmovanje zaključila s srebrnima državnima priznanjema.

Čestitke!

Mentor: Bernard Petek