TEDEN OTROKA 2018: PROSTI ČAS

Teden otroka traja od 1. do 7. oktobra. Letošnja tema je pomen kvalitetnega preživljanja prostega časa.

Dejavnosti, ki se bodo odvijale na naši šoli:

SOBOTA, 29. 9. 2018

TRADICIONALNI   KROS

DRUŽENJE MED UČITELJI, UČENCI IN STARŠI

GLASBENI GOST – PROTI TOČI, PROTI POLEDICI

PONEDELJEK, 1. 10. 2018

MEDGENERACIJSKO DRUŽENJE – 3. in 4. šol. uro obiščejo učenci 8. razredov prvošolce in drugošolce. Brali jim bodo pravljice, se cartljajo in igrali.

TOREK, 2. 10. 2018

SPREJEM PRVOŠOLCEV V SKUPNOST UČENCEV ŠOLE s kratkim kulturnim programom učencev od 2. do 5. razreda.

SREDA, 3. 10. 2018 – SVETOVNI DAN OTROKA

NARAVOSLOVNI DAN prvošolcev na temo promet.

Učenci 2. razredov bodo imeli MEDRAZREDNE PRIJATELJSKE ŠPORTNE IGRE.

Učenci 5., 7. in 9. razredov ter nekateri oddelki ONIS-a in PPVI-ja imajo KULTURNI DAN. Udeležili se bodo srednjeveških delavnic na gradu Muretinci.

ČETRTEK , 4. 10 2018 – SVETOVNI DAN ŽIVALI

Pri učencih od 1.-3. razreda bodo na obisku HIŠNI LJUBLJENCI.

V okviru svetovnega dneva živali bo na naši šoli ves teden potekala akcija zbiranja hrane in druge opreme za zapuščene živali v mariborskem azilu. Akcijo vsako leto organizira naša pedagoginja, ga. Darka Sukič. Hrano, odeje, koce ali drugo opremo lahko odnesete v njeno pisarno.                   V večnamenskem prostoru je plakat.

TEKMA V ODBOJKI MED UČITELJI IN UČENCI, 7.30, telovadnica

Učenci 4. razredov bodo imeli MEDRAZREDNE PRIJATELJSKE ŠPORTNE IGRE.

PETEK, 6. 10. 2018 – DAN UČITELJEV IN ZAKLJUČEK TEDNA OTROKA

V 1., 2. in 3. razredu bo potekala ura igranja z družabnimi igrami.

Učenci 3., 4. in 5. razredov bodo imeli MEDRAZREDNE PRIJATELJSKE ŠPORTNE IGRE.

V ODDELKU PODALJŠANEGA BIVANJA

Bodo učenci izdelovali jesensko dekoracijo za šolske hodnike. Mlajšim učencem bodo pri ustvarjanju pomagali učenci – prostovoljci iz 5. Razreda.

IN ŠE…

V tednu otroka za učence od 1. do 3. razreda, oddelke ONIS-a in PPVI-ja ne bo domačih nalog, za učence od 4. do 9. razreda pa to velja v petek!

Na oddelkih ONIS-a in PPVI-ja se bodo učenci udeležili nekaterih že naštetih aktivnosti, dodali pa bodo še nekaj svojih:

• Ure naravoslovja ter razredne ure bodo preživeli v naravi.
  • Pri likovni vzgoji in med odmori bodo poslušali glasbo po izboru učencev.
  • Pogovarjali se bodo o otrocih po svetu, ki ne živijo tako kot mi.
  • Na nižji stopnji bodo učenci en dan posvetili pravljicam.
  •
  • Kot zanimivost: predstavniki SUŠ-a so ta teden pripravili jedilnik. Kar pomeni, da se boste ta teden še posebej posladkali.

MENTORICE SUŠ-a VAM ŽELIMO PRIJETEN IN ZANIMIV TEDEN.

Tadeja Volavšek, Leonida Rokavec in Mia Brunec