TEDEN OTROKA 2017: POVABIMO SONCE V ŠOLO

Ta teden je teden otroka, ki bo potekal pod skupno temo Povabimo Sonce v šolo.
Prvi teden v oktobru se bodo povsod po Sloveniji odvijale različne delavnice, prireditve, predavanja in drugi dogodki, namenjeni otrokom in zaradi otrok, ki jih organiziramo društva, zveze prijateljev mladine, vrtci in šole.
Mladinski pisatelj Primož Suhodolčan je v poslanici ob tednu otroka izpostavil pomen znanja, ki je edini zaklad in ti ga nihče ne more vzeti. Poudaril je, naj bodo otroci in mladostniki radovedni, radostni in odprti pri odkrivanju novega in uporabnega znanja.

Dejavnosti, ki se bodo odvijale v tem tednu na naši šoli.

PONEDELJEK, 2. 10. 2017

MEDGENERACIJSKO POVEZOVANJE– 1. in 2. šol. uro obisk učencev 9. razredov z razredničarkama pri prvošolcih in drugošolcih. Berejo pravljice, se cartljajo in igrajo.
Učenci 5. razredov bodo imeli MEDRAZREDNE PRIJATELJSKE ŠPORTNE IGRE.

TOREK, 3. 10. 2017 – SVETOVNI DAN OTROKA

UČENCI 1. RAZREDA bodo obiskali vzgojiteljice in prijatelje v vrtcu ter se z njimi poigrali in naredili krog prijateljstva.
MEDRAZREDNE PRIJATELJSKE ŠPORTNE IGRE pa bodo imeli učenci 3. razredov.

SREDA, 4. 10. 2017 – SVETOVNI DAN ŽIVALI

Učenci od 1. do 3. razreda bodo v šolo pripeljali svojega HIŠNEGA LJUBLJENCA in ga predstavili sošolcem, prijateljem.
Srečanje bo potekalo 1. in 2. šol. uro na dvorišču spodnje šole, v primeru slabega vremena v spodnji učilnici šole.
Učenci 4. razredov bodo imeli MEDRAZREDNE PRIJATELJSKE ŠPORTNE IGRE.
Zjutraj ob pol osmih bo TEKMA V ODBOJKI MED UČITELJI IN UČENCI. Potekala bo v telovadnici.
Popoldan bo za učence 6., 7., 8. in 9. razredov potekal ŠOLSKI PLES Z NASLOVOM JUHU, ŠOLA JE SPET TU. Ples bodo organizirali devetošolci z DJ-je MARKOM.

ČETRTEK , 5. 10 2016 – DAN UČITELJEV

TRETJEŠOLCI BODO PEKLI KEKSE, ki jih bodo ob sprejemu v SUŠ ponudili prvošolcem.
Za učence od 4.-9. razreda poteka športni dan.
Obisk glasbenih gostij, znani iz oddaje Slovenija ima talent; Klara Jazbec, najbolj znana po uspešnici Milijon in ena, ter Aleksandra Vovk. Nastop bo potekal V TELOVADNICI ŠOLE OD 11.30 DO 12.30.

PETEK, 6. 10. 2016 – ZAKLJUČEK TEDNA OTROKA

PROMOCIJA TEKA na poleni za otroke vrtca in učence od 1. do 3. razreda.
SPREJEM PRVOŠOLCEV V SKUPNOST UČENCEV ŠOLE s kratkim kulturnim programom učencev od 2. do 5. razreda.

V ODDELKU PODALJŠANEGA BIVANJA

bodo učenci v tem tednu izdelovali sončnice.
Mlajšim učencem bodo pri ustvarjanju pomagali učenci – prostovoljci iz 4. in 5. razreda.
Vključene bodo tudi igre, ki jih bodo predlagali otroci.

IN ŠE…

V tednu otroka za učence od 1. do 3. razreda ne bo domačih nalog, za učence od 4. do 9. razreda pa to velja v petek!

Na oddelkih ONIS-a in PPVI-ja se bodo učenci udeležili nekaterih že naštetih aktivnosti, dodali pa bodo še nekaj svojih:

• pri urah likovne umetnosti in glasbe bodo poslušali PESMI PO SVOJEM IZBORU,

• pri gospodinjstvu bodo PEKLI PECIVO PO SVOJEM IZBORU,
  • URE NARAVOSLOVJA bodo preživeli V NARAVI,
  • ta teden bo BREZ DOMAČIH NALOG – imajo pa posebno nalogo, da vsaj eno uro v popoldanskem času preživijo v naravi s sošolcem, prijateljem ali s starši.
  •
  • Kot zanimivost: predstavniki SUŠ-a so ta teden pripravili jedilnik. Kar pomeni, da se boste ta teden še posebej posladkali.

MENTORICE SUŠ-a VAM ŽELIMO PRIJETEN IN ZANIMIV TEDEN.

Tadeja Volavšek, Leonida Rokavec in Mia Brunec