Karierni sejem bo potekal med 16. in 20. 11. 2020 na spletni strani www.karierni-sejem.si

Glede na epidemiološko situacijo v državi so se organizatorji odločili, da karierni sejem letos pripravijo v virtualni obliki.

Predstavile se bodo šole iz Maribora in Podravske regije (tako je načrtovano). Sodelovanje na sejmu je brezplačno, bo pa potrebna predhodna registracija vsakega udeleženca pred vstopom v karierni sejem. Učenci se lahko registrirajo z imenom in priimkom, rojstnimi podatki, vpišejo geslo in svoj e-naslov (vse vas bodo vodila navodila na spletni strani). V primeru, da je učenec mlajši od 15 let, se bo moral vpisati še e-naslov staršev, kjer bodo starši tisti, ki bodo potrdili registracijo svojega otroka. Na e-naslov se nato prejme potrditev in nato je registracija uspešna, obisk sejma pa mogoč. Brez registracije (ki bo možna od 16. 11. naprej) bo mogoče sodelovati le znotraj pregleda oz. vpogleda v mape razstavljavcev. Z registracijo pa bodo lahko udeleženci sodelovali tudi v webinarjih, klepetalnicah v živo, živi knjižnici in še kje. Vse vsebine naj bi bile na voljo 10 mesecev. Tudi dogodki, ki se bodo zgodili v živo, bodo posneti in objavljeni za kasnejši ogled.

Karierni sejem lahko obiščete devetošolci, kakor tudi drugi učenci.

Darka Sukič, pedagoginja